صندوق نوآوری و شکوفایی

سهم ۱۱ درصدی مدیریت شرکت‌های دانش‌بنیان توسط بانوان

نکات برگزیده مطلب

  • معاون نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی در رویداد شکوفا به سهم زنان در اکوسیستم فناوری کشور اشاره کرد و گفت: ما ۵۹۹ شرکت دانش‌بنیان با مدیریت بانوان داریم که معادل ۱۱ درصد کل شرکت‌های دانش‌بنیان است.

نخستین رویداد از سلسله رویدادهای «شکوفا» در حوزه آب، برق و انرژی صبح یکشنبه به همت صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف شناسایی و توسعه ظرفیت‌ها، قابلیت­ها و توانمندی‌­های زنان فعال در حوزه فناوری‌های نوین، و با همکاری پژوهشگاه نیرو، آغاز به کار کرد. سیاوش ملکی‌فر، معاون نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ما در …


نخستین رویداد از سلسله رویدادهای «شکوفا» در حوزه آب، برق و انرژی صبح یکشنبه به همت صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف شناسایی و توسعه ظرفیت‌ها، قابلیت­ها و توانمندی‌­های زنان فعال در حوزه فناوری‌های نوین، و با همکاری پژوهشگاه نیرو، آغاز به کار کرد.

سیاوش ملکی‌فر، معاون نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ما در حوزه کرونا 972 فقره تسهیلات ارائه داده‌ایم که 77 فقره از این تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیانی که مدیر عامل آن بانوان بودند ارائه شده است همچنین از 5351 شرکتی که درخواست توانمندسازی داشته‌اند 175 شرکت متعلق به بانوان بوده‌ است یعنی تنها 3 درصد از این درخواست‌ها؛ همچنین از بین 2583 درخواست تسهیلات 384 درخواست متعلق به بانوان بوده یعنی 15 درصد از این درخواست‌ها؛ در کل ما 599 شرکت دانش‌بنیان با مدیریت بانوان داریم که معادل 11 درصد کل شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی ادامه داد: ما سعی داریم در این رویداد میزان مشارکت زنان در حوزه فناوری را افزایش دهیم و برای این موضوعات پنل‌های انتقال تجربه را برگزار می‌کنیم، از پتانسیل دستگاه‌های مختلف داخلی و مهمانان خارجی برای برگزاری 3 نشست تخصصی و پنلهای تخصصی استفاده خواهد شد؛ برای این رویداد 200 نفر ثبت‌نام کرده‌اند که از بین آنها 95 شرکت دانش‌بنیان بوده‌اند.

نخستین رویداد از سلسله رویدادهای شکوفا، در حوزه آب، برق و انرژی و با همکاری پژوهشگاه نیرو طی روزهای 14 و 15 دی ماه 99 برگزار می‌شود.

رویداد شکوفا، 4 پانل تخصصی با عنوان «نقش زنان در مدیریت بهینه مصرف و زیست‌بوم نوآوری»، «چالش‌ها و راهکارهای توان‌افزایی زنان در مدیریت فناوری»، «نقش زنان در مدیریت مالکیت فکری با رویکرد تجاری‌سازی محصولات فناورانه» و «انتقال تجربیات موفق زنان در تولید محصولات فناورانه و چالش‌های پیش روی آنان» برگزار خواهد شد؛ برگزاری رویدادهای ارائه نیازهای فناورانه و ارائه به سرمایه‌گذار (دوشنبه استارتاپی) با محوریت آب، برق و انرژی نیز بخش‌های دیگری از این رویداد دو روزه است.

برچسب ها


    ارسال خبر  


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن