منهای دانش بنیان

بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بورس و ارزش سهام

افزایش سرمایه ۸۰.۸۸ درصدی از محل سود انباشته و تقسیم حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان سود نقدی(۱۷۰ تومان به ازای هر سهم) در مجمع فولاد مبارکه اصفهان محقق شد.


تعریف ۱۸۶ هزار میلیارد تومان پروژه در فولاد مبارکه

محمدیاسر طیب نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در ابتدای این مجمع ضمن خیرمقدم به سهام داران اظهار کرد: کارکنان و جهادگران بلنـدهـمّـت گـروه فولاد مبارکه در ۳ ماهه نخست سالی که از سوی رهبر معظـم انقلاب اسلامی، بـه عنـوان سـال «تولیـد، دانش بنیان؛ اشتغال آفرین» مزیّن گردید، توانستند به رکوردهای متعدد روزانه و ماهیانه دست یابند.

وی با بیان این که ثبت ۲۷ رکورد به تنهایی گذر از یک حد نصـاب و رویه معمـول بـوده و ۱۸۶ هزار میلیارد تومان پروژه برای فولاد مبارکه طی سه سال آینده در دستور کار قرار گرفته است، افزود: عـلاوه بـر ایـن، در پی کسب ایـن موفقیّت ها در اولین همایش تجلیل از برترین های بورس کالای کشور نیـز بـه عنـوان شـرکت برتر از لحاظ ارزش در بورس کالا انتخـاب شـد.

آغاز عملیات احداث ۵ پروژه بزرگ بـا سرمایه گذاری ۴۰ هزار میلیارد تومانی 

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: فولاد مبارکه در سال گذشـتـه بـه عنـوان یکی از شرکت های بزرگ کارگروه پیشرانان پیشرفت ایــران اسلامی بـرای مشارکت در بزرگتریـن ســرمایه گذاری صنعتی تاریخ اقتصـاد ایـران، عملیـات احـداث ۵ پروژه بزرگ بـا سـرمایه گذاری ۴۰ هزار میلیارد تومانی را آغاز کرد و در همین راستا در سـال جـاری نیز با امضای تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، راه آهـن جمهوری اسلامی ایران و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، در مسیر تحقـق ایـن طرح هــا گام نهـاد و با پیگیری اهـداف تعیین شده در سند چشم انداز ۲۰ ساله صنعت کشور، همـه تـوان و تلاش خود را جهت افزایش تولید به کار گرفته تا با تضمین ادامه روند رو به رشد خود و تامیـن نیـاز بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ شرکت و صنایع استراتژیک ازجمله خودروسازی، لوازم خانگی، لوله و پروفیل، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، پیشران اقتصـاد غیر نفتـی کشـور باشـد.

 حمایت همه جانبه از شرکت های دانش بنیان

طیب نیا تاکید کرد: بومی سازی بیش از ۱۰۰ هـزار قطعـه و تجهیـز طی سالیان گذشـته با حمایت های همه جانبـه از شرکت های دانش بنیان و همکاری شرکت های سازنده داخلی تنها گوشه ای از دستاوردهای فولاد مبارکه برای خودکفایی حداکثری صنعت فولاد کشور است که علی رغـم وجـود مشکلات، با مدیریت بهینه منابع موجـود و جدیّت کارکنان در بخش های مختلـف تـداوم می یابـد تمامی مایه مباهـات اسـت کـه در کنـار ایـن دستاوردها فولاد مبارکـه بـه عنـوان شهروندی مسئولیت پذیر و در راستای عمـل بـه مسئولیت های اجتماعی خـود از ابتـدای همه گیـری ویروس کرونا در سطح کشور در کنار کادر درمـان و مـردم شریف ایـران بـوده اسـت و بـا تامیـن بیـش از ۲۵ هـزار و ۷۰۰ تن اکسیژن مـورد نیـاز مراکز درمانی کشور، از هیچ تلاشـی بـرای کمک به خدمت گزاران ایـن عـرصـه کوتاهـی ننـمـوده است.

وی با بیان این که در فروردین ماه امسال ۳۰ رکورد تولید روزانه در فولاد مبارکه ثبت شده که در نوع خود بی سابقه است، ادامه داد: از آن جایی که ایـن شـرکت، عمـل بـه مسئولیت های اجتماعی را یکی از رسالتهای اصلی خود می دانـد، بـا فـراهـم کـردن زمینه اشتغال پایـدار بـرای ۳۵۰ هـزار نفـر بـه صـورت مستقیم و غیرمستقیم و همچنیـن بـا حمایت حداکثری از مراکز دانش بنیان در رونق اقتصادی و تزریق امیـد بـه جامعـه بـا فاصلـه معـنـی داری نسبت به سایر شرکت های داخلـی ایفای نقـش نموده اسـت.

تولید تختال الکتریکی گامی در جهت تحقق تولید محصولات جدید 

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با بیان این که در راستای تحقق تولید محصولات جدید، تختال الکتریکی در سال جاری تولید شد که محصول نهایی آن به بازار عرضه خواهد شد، گفت: با افتخـار تـمـام خـدمـت سهامداران و شرکای کسب و کار عـرض می کنیم که فولاد مبارکـه همـواره در تلاش است که امانت دار واقعی سرمایه آن هـا باشـد؛ از حمایت هـا و پشتیبانی های شما عزیـزان کـه همـواره ایـن مـولـود افتخارآفرین انقلاب اسلامی را در مسیر تعالی یاری نموده اید، قدردانی نموده و امیدواریم در ادامـه ایـن مسـیر پرافتخـار بـرای شکوفایی اقتصاد ایران اسلامی و ارزش آفرینی برای سهامداران، ذینفعان، جامعه و صنعت کشور گام های مؤثرتری برداریم.

 تولید بیش از ۹ میلیون و ۳۳۸ هزار تن فولاد خام 

طیب نیا تصریح کرد: گروه فولاد مبارکه با تولید بیش از ۹ میلیون و ۳۳۸ هزار تن فولاد خام بیش از ۴۳.۱۱ درصد از بازار فولادسازان بزرگ کشور را در دست دارد و میزان تولید محصولات سرد این شرکت در سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، به میزان ۱۱ هزار تن افزایش یافت.

عملکرد درخشان طرح های توسعه ای، زیرساختی و سرمایه ای شرکت فولاد مبارکه

وی در ادامه به عملکرد فروش پرداخت و توضیح داد: میزان افزایش فروش محصولات گروه فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل از آن در محصولات گرم ۴ درصد، در محصولات سرد، ۱۰ درصد و در محصولات پوشش دار، ۵ درصد افزایش یافت که در نهایت توانستیم به عدد فروش ۹ میلیون و ۳۱۸ هزار تن برسیم که ۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن رشد یافته است.

 احداث نیروگاه برای کاهش ضررهای احتمالی

وی بیان کرد: مطالعات و ارزیابی های اولیه در خصوص احداث پروژه احداث واحد اسیدشویی و نورد سرد در شرکت فولاد امیرکبیر کاشان، به ظرفیت ۵۰۰ هزار تن در سال انجام شده و براساس برنامه ریزی صورت گرفته در سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد؛ با اعمال محدودیت های تخصیص برق به صنایع، بخش عمده ای از فولادسازان متضرر شدند. از این رو، به منظور کاهش ضررهای احتمالی، برنامه ریزی برای احداث نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی در حال انجام است.

فولاد مبارکه پیشتاز سودآوری شرکت های بورسی کشور

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: مجموع بهای تمام شده سرمایه گذاری ها در سهام شرکت های بورسی در پایان سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل معادل ۷۱ درصد رشد داشته است. رشد بهای تمام شده پرتفوی سرمایه گذاری شرکت ناشی از مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر و تحصیل سهام می باشد؛ به علاوه در سال ۱۴۰۰ با وجود شرایط حاکم بر بازار سرمایه مجموع ارزش بازار سرمایه گذاری های بورسی نسبت به سال قبل از آن به میزان ۹ درصد افزایش داشته است؛ ارزش روز شرکت های بورسی در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۵ برابر بهای تمام شده آن هاست.

افزایش سرمایه با همراهی سهام داران شرکت فولاد مبارکه محقق شد

امیر خرمی شاد رئیس مجمع نیز در ادامه ضمن قدردانی از عملکرد شرکت فولاد مبارکه در سال مالی ۱۴۰۰ اظهار کرد: از دو سال گذشته وعده افزایش سهام فولاد مبارکه را در بورس داشتیم که این امر به دلایلی محقق نشد اما امروز این افزایش سرمایه با همراهی  سهام داران شرکت فولاد مبارکه محقق شد.

وی افزود: سهامداران در شرکت نمایندگانی دارند که به راحتی می توانند با هیات مدیره ارتباط داشته باشد و مطالبات خود را پیگیری می کنند، ما در مجامع نیز بنا را بر این داریم که سهامداران صحبت کنند و این مطالب باید بر اساس آئین نامه باشد.

تقسیم ۱۷۰۰ ریال سود به ازای هر سهم فولاد مبارکه

در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد مبارکه با رای حداکثری سهامداران، صورت های مالی شرکت فولاد مبارکه به عنوان دومین شرکت بورسی کشور از نظر ارزش بازار تصویب شد و حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان(۱۷۰ تومان به ازای هر سهم) تقسیم گردید.

برچسب ها


    ارسال خبر  


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن