وبینار

فعالان زیست‌بوم نوآوری با قوانین مالکیت فکری آشنا می شوند

هشت رویداد آموزشی و ترویجی با هدف معرفی الزام‌ها و ویژگی‌های حوزه مالکیت فکری به صاحبان اختراع و فناوران از سوی کانون پتنت ایران در زمستان سال جاری برگزار می‌شود.


پیشران اقتصاد، سه‌‎شنبه‌های با طعم مالکیت فکر که از ۱۴ دی ماه سال جاری کلید می‌خورد، در ابتدا به بیان مقدمات و اصول اولیه مالکیت فکری می‌پردازد؛ دوره مقدماتی «آشنایی با مالکیت فکری» نخستین دوره از این رویداد است و در ادامه موضوعات حرفه‌ای و تخصصی این حوزه به علاقه‌مندان آموزش داده می‌شود.

دومین دوره تخصصی تحت عنوان «پتنت ابزاری برای حفاظت از فناوری‌های نوآورانه» به مفهوم پتنت و الزامات رسمی ثبت اختراع در دنیا با هدف محافظت از ایده‌های جدید خواهد پرداخت.

دوره سوم در ۲۸ دی ‌برگزار می‌شود و طی آن علاقه‌مندان با تکنیک‌ها و ضرورت‌های «هنر نگارش توصیف اختراع» آشنا می‌شوند. در این دوره، علاوه بر یادگیری تسریع در روند ارزیابی اختراع، درباره اجزای پتنت و چگونگی ثبت درخواست در کانون پتنت ایران نیز توضیحاتی ارائه می‌شود.

در دو وبینار بعدی به «آشنایی با آناتومی پتنت» و «جستجوی پتنت» پرداخته می‌شود. این دو وبینار به علاقه‌مندان خواهد آموخت چگونه به بررسی و تشریح اجزای پتنت، امکان جستجو، مطالعه و بهره‌برداری مناسب از این اسناد بپردازند.

۱۹ بهمن ماه نیز وبینار «آشنایی با پایگاه اطلاعاتی PATENTSCOPE» برگزار خواهد شد. در این رویداد مجازی، علاقه‌مندان خواهند آموخت که چگونه از میان حجم عظیمی از داده‌های اطلاعاتی در حوزه ثبت اختراع و تاریخ انتشار آنها، به اطلاعات موردنظر خود دست یابند.

وبینار «آشنایی با تحلیل پتنت» سوم اسفند برگزار می‌شود. این وبینار به شرکت‌کنندگان کمک خواهد کرد تا تشخیص ایده‌های قابل ثبت به‌عنوان اختراع را آموخته تا نحوه مطالعه آن آسان شود.

وبینار آخر به «آشنایی با معاهده همکاری ثبت اختراع PCT و مزایای آن» می‌پردازد. این وبینار که هفدهم اسفند برگزار می‌شود، بر آن است تا با معرفی معاهده همکاری ثبت اختراع، جنبه‌ها و ابعاد مختلف استفاده از این سیستم را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهد.

برچسب ها


    ارسال خبر  


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن