پیشگامان

نسل جدید کنتورهای هوشمند

کنتور هوشمند گاز خانگی مبتنی بر فناوری NB-IoT محصول دانش بنیان یکی از شرکت های فناور است که از طریق آن مشترکان می توانند با بررسی میزان مصرف خود در ۷۰ روز گذشته مشاهده کنند که جزو مشترکان پرمصرف هستند یا کم مصرف.


به گزارش پیشران اقتصاد، امیرحسین فرخی مدیر توسعه کسب و کار یکی از شرکت های دانش بنیان در گفت وگویی با بیان اینکه این شرکت یکی از شرکت های زیر مجموعه های سرمایه گذاری صنعت نفت است، گفت: این شرکت یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کنتور و رگلاتور در کشور به شمار می رود، ضمن آنکه یکی از شرکت های پیشرو در زمینه هوشمندسازی کنتورهای گاز خانگی است.

وی با بیان اینکه کنتورهای گاز هوشمند تولیدشده در این شرکت بر بستر NB-IoT طراحی و ساخته شده است، اظهار کرد: این کنتور ساخته شده با همکاری شرکت ایرانسل و یکی از شرکت های بخش خصوصی نهایی و به بازار معرفی شده است.

فرخی با اشاره به جزئیات این کنتورهای هوشمند گاز خانگی، توضیح داد: این کنتور که به عنوان نسل جدید کنتورهای هوشمند در دنیا شناخته می شود، اطلاعات و داده های لازم در زمینه مصرف مشترک را به اپراتور ارسال می کند، ضمن آنکه از طریق گوشی های همراه با مشترکان در تعامل است.

مدیر توسعه کسب و کار این شرکت با تاکید بر اینکه این کنتورها در سال جاری آماده بهره برداری هستند، خاطر نشان کرد: در سال جاری قرار است با اولویت مشترکان صنعتی، این کنتور به بهره برداری برسد.

وی با تاکید بر اینکه در فاز اول نصب این کنتورها، شهرهای تهران و همدان مجهز به این سیستم خواهند شد، ادامه داد: مزیت این کنتور هوشمند به کنتورهای فعلی در این است که قابلیت ضریب اصلاح دمایی محیط را دارد و قرائت کنتور از راه دور خواهد بود.

فرخی یادآور شد: علاوه بر آن، این کنتور هوشمند با مشترکان از طریق گوشی همراه متصل می شود و مشترکان قادرند با داده هایی که برای آنها ارسال می شود، از وضعیت میزان مصرف انرژی خود در ۷۰ روز گذشته مطلع شوند و مشاهده کنند که جزو مشترکان پرمصرف هستند یا کم مصرف.

برچسب ها


    ارسال خبر  


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن