پیشگامان

همکاری دانشگاه اوفا روسیه با دانشگاه‌های ایرانی در حوزه نفت و گاز

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نماینده دانشگاه اوفا باشقیرستان فدراسیون روسیه از آمادگی دو طرف برای توسعه همکاری های علمی دانشگاهی در حوزه نفت و گاز خبر دادند.


به گزارش پیشران اقتصاد، در دیدار سرگئی گریکف، معاون نخست‌وزیر جمهوری باشقیرستانِ فدراسیون روسیه با قاسم عموعابدینی، معاون آموزشی وزارت علوم، طرفین بر افزایش همکاری‌های علمی تاکید کردند.

در این دیدار که قائم‌مقام دانشگاه صنعت نفت و گاز اوفا (Ufa) و وابسته اقتصادی سفارت روسیه در تهران نیز حضور داشتند، عموعابدینی با بیان تاریخچه‌ای از روابط علمی و فناوری ایران و روسیه، امکانات و توانمندی‌های دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و موسسات پژوهشی ایران را تشریح و بر آمادگی کشورمان در زمینه توسعه همکاری با نهادهای علمی و پژوهشی عضو فدراسیون روسیه تأکید کرد.

نماینده دانشگاه اوفا هم از آمادگی این دانشگاه برای توسعه همکاری‌ها به ویژه در زمینه نفت و گاز با دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی کشورمان خبر داد.

معاون آموزشی وزارت علوم ضمن استقبال از موارد مطرح شده، از طرف مقابل درخواست کرد پیشنهادات اجرایی خود را در قالب تفاهم‌نامه و از طریق مجاری دیپلماتیک برای مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال کنند تا ضمن بررسی دقیق، همتای ایرانی برای افزایش همکاری‌های فیمابین به طرف روسی معرفی شود.

برچسب ها


    ارسال خبر  


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن